W piątek 29 września uczniowie SP nr 53 wzięli udział w pierwszej w tym roku szkolnym warsztatowej lekcji przyrodniczej, w jej trakcie mieli przyjemność dowiedzieć się kilku bardzo interesujących faktów z życia ptaków drapieżnych.  W  tajniki życia sów, jastrzębi i sokołów wprowadził nas Pan Piotr w czasie „Zielonej lekcji”, opowiadając  o roli ptaków drapieżnych w przyrodzie. Nasi uczniowie doświadczyli różnorodności tych ptaków i poznali najdrobniejsze szczegóły ich budowy dzięki ich obecności – dosłownie – na wyciągnięcie ręki. Przeżycie niezapomniane. Dziękujemy!

W minionym tygodniu nasi najmłodsi uczniowie przeżyli najważniejsze wydarzenie swojej drogi edukacyjnej. Nasi kochani pierwszoklasiści zostali pasowani przez p. dyrektor J. Kasperek- Sut na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Wpierw dzieci musiały wykazać się samodzielnością i współpracą wykonując przygotowane przez p. J. Łomżę i D. Durowską wyzwania. Wszystkie dzieci doskonale sobie poradziły z wyznaczonymi zadaniami i doskonale się przy tym bawiły. Nasi najmłodsi dali również pokaz swoich talentów wokalnych i tanecznych w przygotowanym wraz z wychowawczyniami krótkim programie artystycznym. Życzenia dzieciom składali starci uczniowie z klasy II i V. Po pasowaniu każdy pierwszak otrzymał słodki upominek przygotowany przez młodszych kolegów z klas 0a i 0b. Dziękujemy p. A. Grabowskiej - Stosik i M. Zasadzińskiej za pyszne upominki. Tradycyjnie już o oprawę artystyczną zadbali p. A. Tarasiewicz (dekoracje, pamiątkowe tuby) oraz p. Sz. Lewandowski (oprawa muzyczna, nagłośnienie).

Dziękujemy serdecznie wszystkim Rodzicom za obecność i wsparcie swoich pociech w tak ważnym dla nich dniu.

Drodzy rodzice ostatni tydzień przyniósł wiele ciekawy wydarzeń. Oto relacja z niektórych działań naszych klas. Po więcej informacji zapraszamy na naszego facebooka.

 

15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki

Nasze Panie przywitały nas całe w kropkach i przygotowały nam dużo atrakcji. Oglądaliśmy film o małej Vashti, która nie wierzyła w swoje możliwości,nie wiedziała, że KAŻDY POSIADA JAKIŚ TALENT.
Okazuje się, że my też jesteśmy bardzo utalentowani. Potrafimy pięknie malować, jesteśmy świetnymi sportowcami, umiemy układać wysokie wieże z klocków. Każdy z nas w tym wyjątkowym dniu namalował obraz z kropek a potem wspólnie za pomocą naszych paluszków stworzyliśmy wielkie kropkowe dzieło sztuki. To był naprawdę udany dzień.

Wiatr w żagle - warsztaty przygotowujące do zajęć terenowych w Muzeum Miasta Gdynia

   

 

W morskiej Głębinie - warsztaty w Muzeum Miasta Gdynia

Festiwal Gdynia Dzieciom w ramach Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Drodzy Rodzice!

Informujemy, iż sekretariat szkolny jest otwarty codziennie w godz. 8:00 - 15:00. 

 

Harmonogram spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2025/2026

11.09.2024r. zebranie z rodzicami klas 0-8

28.10.2025r. konsultacje

11.12.2025r. zebranie z rodzicami klas 0-8/ informacje o proponowanych ocenach

15.01.2025r. zebranie z rodzicami klas 0-8zebranie przeniesione na 11.02.2026 r. 

19.03.2026r. konsultacje

14.04.2026r. konsultacje/zebrania w klasach ósmych

19.05.2026r. zebranie z rodzicami klas 0-8/ informacje o proponowanych ocenach

 

Godziny zebrań i konsultacji poszczególnych klas będą podawane na stronie szkoły oraz w dzienniku elektronicznym.

 

 

 

 

 

Drodzy Rodzice, informujemy iż w najbliższy poniedziałek, 11 września 2017 r. odbędą się spotkania z rodzicami. Zapraszamy na godz. 18:00.

O godz. 19:00 ,  w świetlicy szkolnej odbędzie się spotkanie p. dyrektor J. Kasperek- Sut z przedstawicielami trójek klasowych.

W dniu dzisiejszym, tj. 5 września 2017r. klasa 0 a wraz z paniami Magdą Zasadzińską i Asią Bożek odwiedziły Akwarium Gdyńskie w ramach projektu Edukacja Ekologiczna Gdynia 2017. Tematem zajęć byli mieszkańcy Morza Bałtyckiego. Dzieci poznały przedstawicieli fauny i flory zamieszkującej Bałtyk. Poznaliśmy zachowania rybiej ławicy podczas zagrożenia, uczyliśmy się szybować jak rybitwy i rozpoznawać różne gatunki ryb. Wszystkie dzieci wykonały prace plastyczne , które zabraliśmy do naszej szkoły, aby przypominały nam o tak ciekawej wycieczce.

Magdalena Zasadzińska

JADŁOSPIS 22.06.-25.06.2026

Szczegółowy jadłospis z uwzględnieniem składników do wglądu u intendenta 

Poniedziałek

22.06.2026

Zupa pomidorowa z makaronem i ze śmietaną - 250ml

Makaron z truskawkami i z polewą śmietanowo- jogurtową- 250ml

Herbata miętowa -200ml+ owoc lub mus

 

Wtorek

23.06.2026

Zupa  pieczarkowa z makaronem i z zieloną pietruszką- 250ml

Kotlet pożarski - 100g, Ziemniaki- 100g, surówka z marchewki i brzoskwini porcja ok.- 90g

Woda- 200ml

 

Środa

24.06.2026

Zupa ogórkowa z ziemniakami, ze śmietaną i koperkiem- 250ml

Pierś z indyka z warzywami- 130g,Kasza bul gur- 130g

Herbata owocowa- 200ml+ owoc

 

Czwartek

25.06.2026

Zupa krupnik z ziemniakami i z zieloną pietruszką- 250ml

Bigos  z bułką- 220g

Herbata miętowa- 200ml+ owoc

 

JADŁOSPIS 15.06.-19.06.2026

Szczegółowy jadłospis z uwzględnieniem składników do wglądu u intendenta 

Poniedziałek

15.06.2026

Zupa jarzynowa z ziemniakami ze śmietaną - 250ml

Spagetti bolognese z żółtym serem- 250g

Herbata miętowa - 200ml+ winogrona

Wtorek

16.06.2026

Zupa rosolnik z makaronem z zieloną pietruszką- 250ml

Karkówka pieczona - 100g, Kasza gryczana- 130g, buraczki porcja ok.- 90g

Woda- 200ml

Środa

17.06.2026

Zupa fasolowa z ziemniakami na wędzonce i zieloną pietruszką-250ml

Pierogi leniwe z bułką tartą i masełkiem

Herbata owocowa- 200ml+ owoc

Czwartek

18.06.2026

Zupa buraczkowa zabielana z ziemniakami z zieloną pietruszką- 250ml

Nuggetsy z kurczaka z sosem czosnkowym- 130g, Ryż- 130g ,sałata lodowa z pomidorkami z ogórkiem i szczypiorkiem porcja ok.- 90g

Woda- 200ml

Piątek

19.06.2026

Zupa owocowa z makaronem - 250ml

Ryba w chrupiącej panierce- 100g, Ziemniaki- 160g, surówka z młodej kapusty porcja ok.- 90g

Lemoniada+ owoc

 

 

Podkategorie