Tradycją przedświątecznego tygodnia w naszej szkole jest organizowane przez p. Szymona Lewandowskiego wspólne kolędowanie. Tegoroczny koncert świąteczny był bardzo różnorodny. Mogliśmy wysłuchać pięknego wykonania kolędy Lulajże Jezuniu, obejrzeć migową wersję Cichej Nocy, czy taneczny popis do amerykańskiej piosenki świątecznej Jingle Bells. Wszystkie występy zostały wspaniale przygotowane. W tym roku naszym do wspólnej przedświątecznej zabawy zaprosiliśmy dzieci z Przedszkola nr 24. Dziękujemy za te piękne, radosne i wprowadzające w świąteczny nastrój chwile.

Dzięki Rodzicom naszych uczniów w minionym tygodniu mieliśmy okazję ponownie świętować Mikołajki. Worek pełen prezentów dostarczyli do naszej szkoły państwo Ceglarek. Wszystkie dary m.in. pufy, gry i przepiękne zabawki przeznaczone dla naszej świetlicy ufundowała firma ADVA Optical Networking Sp z o.o. , za co serdecznie dziękujemy.

W czwartek, 14 grudnia gościliśmy w naszej szkole grupę dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 22. Razem z dziećmi piekliśmy pierniki, kleiliśmy reniferowe głowy i śpiewaliśmy świąteczne piosenki. Zabawa była wspaniała, a w całej szkole pięknie pachniało świątecznymi wypiekami. Nasze spotkanie zakończyliśmy wspólnym, pamiątkowym zdjęciem pod choinką.

Na ostatniej lekcji historii uczniowie klasy IV przenieśli się w czasy Mieszka I, aby podjąć trudną decyzję dotyczącą przyjęcia chrztu. Przedstawili krótką scenkę oraz pracowali w grupach nad drzewkiem decyzyjnym, a następnie prezentowali swoje argumenty. To była ciekawa lekcja!
Justyna Jellonnek

Szkoły podstawowe 53 i 49 zostały zaproszone przez Yacht klub Stal Gdynia do konkursu plastycznego, będącego jedną z wielu form współpracy między Szkolą a Yacht Klubem. Pan Sławomir Wierzchowski w imieniu Yacht Klubu przekazał nagrody na ręce Dyrektor p. Jolanty Kasperek – Sut.
Jury w składzie: pani wicedyrektor I. Paszkiewicz, nauczycielka plastyki Anna Tarasiewicz, polonistka Anna Gosińska i logopeda Małgorzata Folkierska – Żukowska, obejrzało około 100 prac plastycznych. Wybór był trudny, gdyż poziom prac był wysoki a konkurencja między klasami 0-7 bardzo duża.
Ostatecznie postanowiono nagrodzić następujących uczniów:
Gustawa Bronk z kl. 0c
Blankę Szymańską z kl. 0A
Macieja Pachowiaka z kl. 4A
Wszystkim nagrodzonym oraz pozostałym autorom pięknych prac serdecznie gratulujemy, zachęcamy do rozwijania talentów plastycznych i zapraszamy do kolejnych konkursów.
Opr. Małgorzata Folkierska - Żukowska


W piątek, 8 grudnia odwiedził nas niespodziewany gość -św. Mikołaj . Przyniósł nam piękne prezenty i pyszne słodkości .Zaśpiewaliśmy Mikołajowi piękną kolędę a Mikołaj opowiedział nam skąd przybył i kogo jeszcze odwiedzi . Wizyta Mikołaja dała nam dużo radości i już zaprosiliśmy naszego gościa za rok .Dziękujemy św. Mikołaju.






