Zapraszamy do zapoznania się bardzo ważnymi informacjami na temat fonoholizmu, dostępnymi na naszej stronie facebookowej:

 

8 października, rusza kampania Dzieciństwo bez Przemocy Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i Krajowej Koalicji na rzecz Ochrony Dzieci, które od lat pomagają dzieciom doświadczającym przemocy i wykorzystywania, a ich działania są dla nas inspiracją.
 
Kampania #DziecinstwoBezPrzemocy ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce i obejmuje ogólnopolskie i lokalne działania edukacyjne oraz medialne, które potrwają do 19 listopada 2024 roku.
Skupia się na:
- uwrażliwianiu społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci,
- wspieraniu reakcji na przemoc wobec dzieci,
- promowaniu uważnego rodzicielstwa,
- propagowaniu rozwiązań systemowych chroniących dzieci.
 
Projekt MŁODE GŁOWY jest dumnym partnerem kampanii, skupiając się na dobrostanie psychicznym młodych. Z tej okazji już 13 listopada nasza Psycholog Joanna Flis poprowadzi webinar: „Dojrzałość emocjonalna opiekunów a nadopiekuńczość”.
Więcej informacji na stronie: dziecinstwobezprzemocy.pl

Wczoraj zerówka odwiedziła Panią Agnieszkę, która jest psychologiem w naszej szkole. Celem spotkania było omówienie wielu ważnych dla nas tematów. Między innymi jak radzić sobie z emocjami oraz z sytuacjami trudnymi. Jeszcze tam zajrzymy!

Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia naszego kółka krawieckiego.
Na pierwszy ogień poszły muchomory, których w lesie NIE ZBIERAMY, za to te uszyte będą pięknie i jesiennie dekorować domy naszych zdolnych kursantek. :)
 
 
 
 
 

Klasa 2a Dzień Chłopaka świętowała w Centrum Sportu U7. To była świetna zabawa, pełna pozytywnych emocji- z tego co wiem, to dziewczynkom gra w kręgle też się podobała.

Dnia 4 października uczniowie klas 7A, VIN, VIIN i VIIIN wzięli udział w pokazie filmu o Edmundzie Malinowskim - dowódcy oddziału głuchych AK.
Fragmenty tego filmu były kręcone rok temu w naszej szkole. Film bierze udział w konkursie międzynarodowym filmów dokumentalnych w Gdyni NNW. Uczniowie mieli okazję obejrzeć film na dużym ekranie.
Była to żywa lekcja historii. Piękna kontynuacja losów pana Edmunda. Kibicujemy reżyserowi i trzymamy kciuki.

Klasa 5C na godzinie wychowawczej w sali komputerowej tworzyła prace na temat koleżeństwa i relacji w grupie oraz tego, w jaki sposób przyjąć w klasie nowego ucznia, aby od początku czuł się z nami dobrze. Klasa stanęła na wysokości zadania, a prace ozdobią salę 16. 🙂

W świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia dot.zdrowia. Rozmawialiśmy na temat zdrowego odżywiania, sprawności fizycznej i higieny. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną na temat zdrowego odżywiania.

Podkategorie