W wtorek 3 grudnia klasy: IIIa, IVa i IVb uczestniczyły w jednodniowej wycieczce do Torunia. Zwiedziliśmy miasto Mikołaja Kopernika, obejrzeliśmy seans pt.: Kolorowy Wszechświat w Planetarium oraz uczyliśmy się poprzez zabawę na interaktywnej wystawie GEODIUM. Po pysznym obiedzie uczyliśmy się wyrobu pierników na piernikowych warsztatach. Wizyta w Toruniu zakończyła się zakupami na świątecznym jarmarku oraz w piernikowych sklepikach.






Zapraszamy do zapoznania się z infografikami na temat możliwości ograniczenia uzależniania się od mediów społecznościowych.
We wtorek kolejna z klas, tym razem 3c, wzięła udział w dyskusji na temat ochrony małoletnich. Rozmawialiśmy o krzywdzeniu, tolerancji, sposobach rozwiązywania konfliktów i możliwościach szukania pomocy.


Siła nacisku na podłoże. Ciśnienie. Parcie. Trudne pojęcia fizyczne okazują się bardziej zrozumiałe, jeśli możemy doświadczać, testować, sprawdzać samodzielnie - dzisiejsza lekcja fizyki w klasach siódmych.


W tym tygodniu w naszej szkole czuć magię zbliżających się świąt!
Uczniowie dekorowali sale:

A Pani Iwonka z panem Wojtkiem zagwarantowali nam magiczną atmosferę przed szkołą:

A gdy dzieci idą do domu, szkolne drukarki 3D nadal dzielnie pracują i drukują foremki na ciastka, które będzie można zakupić na kiermaszu świątecznym ![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
A tak w środę wyglądał gabinet dyrekcji! To musiał być dobry dzień!

Większość z nas ma już też gotowe świąteczne kalendarze adwentowe!







Jak co roku klasa VIIA zorganizowała zbiórkę rzeczy dla psów i kotów. Dziękujemy wszystkim za przyniesione dary dla naszych zwierzaków. Wielkie podziękowania należą się także Panu Marcinowi, który to, co roku zabiera z naszej szkoły zebrane rzeczy i wraz z naszymi uczniami zawozi je do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dąbrówce. Zwierzaki są bardzo wdzięczne ![]()
![]()
![]()
![]()

Klasa 3c również świetnie się bawiła na andrzejkach, zorganizowanych tym razem przez siódmoklasistów!



Klasa 2a bardzo dziękuje za świetną zabawę andrzejkową, którą przygotowały uczennice z Samorządu Uczniowskiego wraz z Panią Mają





