Fundacja Dbam o Mój Zasięg w ramach projektu Gdański Kod Rodzicielski zaprasza wszystkich na webinar pod tytułem:
Nie pasuje do systemu - i co z tego?
O sile i wyzwaniach neuroróżnorodności
w szkole
KIEDY?: 19 maja 2025 roku
O KTÓREJ GODZINIE? 19:00-20:30
GDZIE: Link do spotkania
Już teraz możecie odsłuchać ciekawej zajawki w postaci podcastu:
Jak pisze sama prowadząca:
W wielu szkołach coraz częściej spotykamy dzieci, które nie odnajdują się w tradycyjnych schematach nauczania. Uczniowie z ADHD, w spektrum autyzmu, z dysleksją czy innymi formami neuroróżnorodności często są postrzegani jako trudni - jednak wyzwanie nie leży w dziecku, a w systemie, który nie zawsze potrafi odpowiednio reagować.
Podczas spotkania przyjrzymy się temu, jak zrozumienie i akceptacja różnorodności może przyczynić się do tworzenia bardziej wspierającego i przyjaznego środowiska - zarówno w szkole, jak i w domu. Przedstawię konkretne, praktyczne przykłady, metody oraz inspirujące rozwiązania terapeutyczne i wychowawcze.
Chcecie więcej się dowiedzieć o czym będzie webinar? Spójrzcie na PROGRAM:
1. Neuroróżnorodność - co to właściwie znaczy?
- Czy istnieje jedna norma rozwojowa?
2. Jakie trudności napotykają neuroróżnorodne dzieci w szkole?
- Edukacyjne i społeczne wyzwania
- Czynniki zwiększające stres i wycofanie
- Wpływ niezrozumienia na motywację i obraz siebie
3. Siła w różnorodności
- Historie, które inspirują
- Jak zamiast poprawiania - wydobywać mocne strony
4. Co możemy robić na co dzień - w szkole i w domu?
- Praktyczne wskazówki, strategie, postawy wspierające
5. Inspiracje czyli ...
- Polecane książki, filmy i... muzyka!
UWAGA!!!
Webinar będzie nagrywany

Młodzi eksperymentatorzy w akcji 🙂 mąka ziemniaczana i pianka do golenia dały mnóstwo radości, a gotowa masa plastyczna trafiła z dziećmi do domu.

W piątek odbyły się zawody w trójboju lekkoatletycznym, naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Laura Erecińska, Helena Bielewicz, Zosia Grzybek, Antonina Kwiatkowska, Malina Skoczylas , Zosia Banaszek, Henryk Nowak, Ryszard Górski, Żytny Stanisław, Mieszko Stróżyk. Wielkie gratulacje za zaangażowanie i poświecenie dla naszych sportowców. Jesteśmy z Was dumni 💪

Dzisiaj ostatni dzień głosowania i tym samym ostatni raz prosimy o aktywności- na ten moment jesteśmy w gronie stu szkół, w których zostanie wdrożony program. Zagłosujcie, aby nam to nie uciekło:)

 

Wycieczka klas 0a i 2a do Wdzydz Kiszewskich- zwiedzanie, warsztaty malowania na szkle oraz przybliżenie dzieciom kultury kaszubskiej. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.
W naszej szkolnej bibliotece czeka na uczniów uśmiechnięta Pani Zosia, która chętnie doradzi wybór ciekawej lektury, opowie, zainspiruje młodego czytelnika.
Biblioteka szkolna to miejsce, w którym dzieci mogą spędzać czas pośród setek kolorowych woluminów! Wiele z nich wyeksponowanych jest tak, że witają okładkami i zachęcają potencjalnych czytelników, by po nie sięgać!
Oprócz lektur szkolnych znajdziemy tu moc ciekawych, wartościowych pozycji.
Zdradzimy Wam w sekrecie, że nauczyciele też chętnie sięgają po książki z naszej biblioteki - bo miło jest wrócić do opowieści, które czytało się w dzieciństwie:)
 
 
 
Dzisiaj w klasach 5b, 6c, 4na, 4nb i 6n odbyły się zajęcia integracyjne, budujące współpracę i pozytywne relacje rówieśnicze, poprowadzone przez Pana Piotra z PPP 2.
 
 
 

Podkategorie