W czwartek 13 października klasa 1a uczestniczyła w warsztatach dotyczących mobilnej aktywności w przestrzeni w gdyńskim Infoboxie. Rozróżnialiśmy środki transportu , szukaliśmy plusów i minusów korzystania z transportu publicznego, projektowaliśmy nasze wymarzone rowery i rolki. Bardzo dziękujemy za przemiłe upominki!


W piątek 12 października klasę 1c odwiedziła p. Magda z IA. Uczyliśmy się liczyć na matematycznych koralikach, segregowaliśmy figury geometryczne, tworzyliśmy zbiory a to wszystko w parach i grupach.
Brawo 1 c???


Kto by pomyślał, że zwykła biała świeca może służyć do rysowania? Klasa 1c przekonała się o tym na własnej skórze podczas wczorajszego pobytu w swietlicy. Jesiennym lisciom, serdukszom itp nie było końca.


10 października klasa OA, OB i klasa pierwsza ze Szkoły dla Dzieci Niedosłyszących wybrała się do "Biblioteki z pasją" w PPNT. Zerówkowicze poznali wyjątkowe miejsce pełne książek, instrumentów muzycznych i sprzętów multimedialnych.


Rozpoczęły się dodatkowe zajęcia z matematyki. Widać, że uczenie się matematyki, nawet w świetlicy, to sama przyjemność!

9 października grupa 0b wraz z klasą pierwszą ze Szkoły dla Dzieci Niedosłyszących brała udział w warsztatach "Poznaj i zbuduj Gdynię" w Obserwatorium Zmian. Sprawdzaliśmy, jak zmienia się nasze miasto oraz projektowaliśmy nowoczesne obiekty.


Najlepiej uczy się przez zabawę, dlatego dziś klasa 1c przy pomocy patyczków uczyła się dodawania i odejmowania oraz przypomniała sobie figury geometryczne. Po prawidłowym wykonaniu wszystkich zadań był czas na własną kreatywność.





