9 listopada 2018 r. o godz.11:11

nasz Zespół Szkół wspólnie zaśpiewa 4-zwrotkowy hymn narodowy

w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

"Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą..." L. Staff
 
29.10.2018 odbył się w naszej szkole Konkurs dla klas III gimnazjum i klas VIII szkół podstawowych objęty patronatem  Prezydenta Miasta Gdyni  "100 polskich przysłów i cytatów na 100-lecie Niepodległej".
W tej literackiej i językowej rywalizacji wzięło udział 18 uczestników. Uczniowie pochylili głowy nad polskimi przysłowiami, które, jak wiemy, są "mądrością narodów" oraz nad cytatami polskiej klasyki, które znać " każdy Polak powinien". Atmosfera Konkursu daleka była od "zdobywania tak cennych punktów", raczej sprzyjała obcowaniu z polskim językiem i jego osiągnięciami.  
 
Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone 05.11.2018, a laureaci uhonorowani na uroczystości ku czci Najjaśniejszej 08.11.2018. Zapraszamy.

Wczoraj odbyła się II tura wyborów. W naszej szkole przeprowadziliśmy je nieco wcześniej.W poniedziałek 15 października odbyły się w naszej szkole prawybory samorządowe pod hasłem " MŁODZI  GŁOSUJĄ". Uczniowie wybierali przyszłego prezydenta miasta Gdyni. W głosowaniu wzięło udział 59 osób w tym nauczyciele i uczniowie SP 53, Gimnazjum 10 i szkoły dla dzieci niedosłyszących. Ci ostatni zjawili się przy urnie ze 100 procentową frekwencją. Dużym zaangażowaniem wykazali się nasi licealiści,którzy pod czujnym okiem pani Ani Gradowskiej przygotowali całe wydarzenie. Pokazali,że są już gotowi,  aby wziąć udział w prawdziwych wyborach.

 
Wyniki wyborów:
Horała Marcin - 6 głosów
Kowalczuk Łukasz - 6 głosów
Strzelczyk Marcin - 4 głosy
Szczurek Wojciech - 37 głosów
Zmuda- Trzebiatowski Zygmunt - 4 głosy
 
Wygrał pan Wojciech Szczurek- gratulujemy.

5 listopada klasa OA, OB i OC (ze Szkoły dla Dzieci Niedosłyszących) brały udział w warsztatach "Bałtyk i jego mieszkańcy". Po części dydaktycznej wszyscy zwiedziliśmy nasze Akwarium Gdyńskie. Było świetnie!

 

 

Szkoła wciąż zmienia się dla naszych uczniów. Tym razem pod pędzel idą klasy dla dzieci niedosłyszących :)

31 października Halloween w klasie 1 c obchodzony był d z wielką pompą. Najpierw warsztaty, potem słodkie obżarstwo, a na koniec szalona zabawa i rywalizacja:

 

 

Poniżej przedstawiam harmonogram zajęć doświadczalnych na najbliższe tygodnie. Bardzo proszę, żeby dzieci, które nie przyniosły "Zestawu startowego" (ocet, drożdże w proszku, ręcznik papierowy, 3 opakowania sody oczyszczonej, bibuła karbowana w dowolnym kolorze), przyniosły go na najbliższe zajęcia. Do zobaczenia!

07.11 - klasa IA

14.11 - klasa IB

21.11 - klasa IC

28.11 - klasa IIA + OB

05.12 - klasa OA

 

M. Onasch

 

 

 

Co roku jesteśmy dla Hospicjum im. św. Wawrzyńca. Piękny to czas zadumy, ale i dar czasu...

 

Podkategorie