Kosmiczne Pasowanie

7 października nasi milusińscy z klas pierwszych SP 53 i SP 49 zostali pasowani na uczniów i "oficjalnie" przyjęci do grona uczniowskiego naszej szkoły. W tej kosmicznej przygodzie towarzyszyli im rodzice, dziadkowie, ciocie, wujkowie, dyrekcja szkoły i wychowawcy oraz koledzy i koleżanki z młodszych klas. Kochanym Pierwszakom serdecznie gratulujemy i życzymy uśmiechu na każdy dzień i codziennego zachwytu nad światem!

Dziękujemy klasie siódmej ze Szkoły Podstawowej nr 49 za prowadzenie oraz tłumaczenie uroczystości na język migowy!

Zerówkowiczom dziękujemy za wspaniałe prezenty!

Rodzicom dziękujemy za poczęstunek!

Patrol Szkolny Straży Miejskiej

W dniu 3.10 do klas 0 A i O B zawitał Patrol Szkolny Straży Miejskiej w Gdyni . Funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili w grupach warsztaty ze znajomości przepisów o ruchu drogowym. Dzięki pomocom przyniesionym przez Patrol dzieci w bezpiecznych warunkach ćwiczyły sytuacje z jakimi mogą spotkać się na drodze. Było dużo zabawy i radości a nauka na pewno nie poszła w las !

Matematyka prosta i wesoła!

Wystarczą kasztany, kostka do gry, ołówek i kartka, żeby można było rozwijać kompetencje matematyczne, małą motorykę, kreatywność, koncentrację uwagi, współpracę z partnerem i wiele innych umiejętności. A to wszystko podczas bardzo wesołej zabawy. Dzieci z 0 B potrafią!

Klasa 2 c w Leśnym Ogrodzie Botanicznym

3 października klasa 2c odwiedziła Ogród Botaniczny w Marszewie. Bajkowy las przywitał nas pięknym słońcem i mnóstwem grzybów. Zajęcia w terenie rozpoczęły się sprintem pod górę, potem wysłuchaliśmy ciekawostek o lesie i rosnących w nim roślinach. Po drodze odwiedziliśmy domki edukacyjne a na koniec budowaliśmy szałasy.
Po takim aktywnym dniu na świeżym powietrzu kiełbaski z ogniska smakowały wyśmienicie !

Lapbooki - zajęcia dodatkowe

Drodzy Rodzice!

W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami informuję, iż odbywać się one będą wg następującego harmonogramu:

kl. 1a, 1b, 1c - 11.10, 25.10,15.11, 29.11, 13.12

kl. 2a,2b,2c, 3a - 4.10, 18.10, 8.11 ,22.11, 7.12

Harmonogram na kolejne zajęcia ukaże się po 6 stycznia 2020 roku.

 

                                                                        Anna Gosińska

 

 

Kreatywni szóstoklasiści

Klasa VI podczas zajęć plastycznych wykonała prace inspirowane twórczością Keitha Haringa. BRAWO!

 

Zajęcia kulinarne

Klasa 2c postanowiła zabawić się w master chefa i samodzielnie wykonać zdrowe śniadanie. 2 października podczas wspólnej pracy uczyliśmy się samodzielności oraz odpowiedzialności. Inwencja twórcza naszych małych kucharzy nie miała granic.

Śliwka w kompot !

Jesień to czas przetworów. 2 pażdziernika klasa 1c zrobiła fantastyczne śliwki w kompocie :)

W ostatnim tygodniu Debeściaki z 3A samodzielnie i odpowiedzialnie wykonały szereg zadań związanych z kalendarzową jesienią. Oto efekt ich pracy:

24 września klasa 2 a i 2 b postanowiła pojechać do manufaktury szkła „ PuckGlas”. Mieliśmy okazję zobaczyć jak powstają szklane cuda, w jaki sposób można barwić i ciąć szkło a niektórzy z nas mieli nawet okazję, aby samemu stworzyć szklane dzieło. Piękną ,słoneczną pogodę wykorzystaliśmy na spacer nad puckie molo i sprawdziliśmy czy place zabaw wytrzymają najazd drugoklasistów .

24 września na zajęciach komputerowych w klasie 2c „młodzi ilustratorzy” wspominali wakacje, posługując się programem PowerPoint. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic!

 

23 września klasa OB przypomniała sobie klasowe zasady i powitała jesień - wszystko zgodnie z planem daltońskim.

 

 

 

W świetlicy SP 53 nigdy nie jest nudno! Nawet wybuchają wulkany! 🗻🌋 Dziękujemy Kacprowi z klasy szóstej za pomoc!

23 września odbyły się pierwsze zajęcia z kodowania w klasie OA:

 

Stworki z kasztanów przywitały pierwszy dzień jesieni w 1A:

Podkategorie