Językowe łamańce i dmuchańce, świąteczne szaleństwa i prace kreatywne - tak minął nam ostatni zjazd semestru zimowego Uniwersytetu Dziecięcego. Ogromne podziękowanie dla Rada Dzielnicy Wzgórze za wsparcie projektu!

Uczniowie dzielnie przygotowywali ozdoby na sobotni kiermasz.

Nasze wspaniale elfy z Rady Rodziców pracowały całe piątkowe popołudnie 🎄🎅

Czekamy na Was jutro.

Zaczynamy o godz. 11.00, a Kiermasz kończymy Świątecznym Koncertem o godz. 14.00.

Do zobaczenia!


W klasie 3a odbyły się zajęcia na temat tolerancji, szacunku i relacji rówieśniczych. Uczniowie mieli za zadanie wymienić kilka pozytywnych cech o sobie nawzajem. Porozmawialismy o tym, jak możemy reagować i co robić w trudnych sytuacjach i o tym, że każdy jest inny, co nie znaczy, że gorszy.

Do końca roku kalendarzowego zguby czekają na odbiór.

Tydzień zabawek i zabawy w zeróweczce 0A

13 grudnia koło teatralne zaprezentowało klasom starszym inscenizację na temat najnowszej naszej historii, której młodzież nie zna i nie rozumie jej dzisiejszych konsekwencji. W syntetycznej i uproszczonej formie przywołaliśmy grudzień 70, sierpień 80 i 81, a także pierwsze wolne wybory 89 roku, czy nasze wejście do Unii Europejskiej w 2004 roku. W spektaklu pojawiły się kultowe pieśni : " Miejcie nadzieję" czy "Ballada o Janku Wiśniewskim". W trakcie przedstawienia padły pytania o to, jak młodzi rozumieją wolność. Było wzruszająco i nostalgicznie.

Tym razem oprócz przeczytania książki musieliśmy wykonać samodzielnie głównego bohatera. Prace przeszły nasze najśmielsze oczekiwania . Były po prostu piękne.

Trzeci test Wielkiego Maratonu Czytelniczego klas 2-3 za nami!

Podkategorie